Toshkent va O'zbekistonda ko'chmas mulk agentliklari va ishlab chiquvchilar faoliyatini tekshirish uchun maxfiy xaridor
Ko'chmas mulkni sotish bilan bog'liq kompaniyalar uchun maxfiy xaridor xizmatlari (Mystery Shopping) nima uchun kerak?
Asosiy sabab-yuqori raqobatbardosh muhitning mavjudligi. Hatto kichik aholi punktlarida ham ko'plab ko'chmas mulk agentliklarini topish mumkin. Natijada, tanlashda mijozlar nafaqat aktsiyalar, bonuslar va qo'shimcha xizmatlardan, balki xizmat ko'rsatish sifatidan ham voz kechishadi.
Yomon sotuvlar bo'lsa, qoida tariqasida, muammo sifatsiz xizmat ko'rsatishda yotadi. Yashirin agentlar yordamida har qanday kamchiliklarni aniqlash va bartaraf etish mumkin.
Kompaniyamiz xizmatlari sizga quyidagilarni bilib olishga imkon beradi:
Xizmat darajasini qanday yaxshilash mumkin?
Xodimlar qanday xatolarga yo'l qo'yishadi?
To'lovga qodir tashrif buyuruvchilar sonini qanday oshirish mumkin?
Maxfiy xaridorlarning xizmatlari quyidagilarga qaratilgan:
• Mijoz-menejerlar ishidagi muammolarni aniqlang.
• Korporativ standartlarga muvofiqligini tekshiring.
• Xodimlar mijozlarga bir nechta turli xil uy-joy variantlarini taklif qiladimi yoki yo'qligini tushuning.
• Ishchilar keyingi aloqa uchun mijozlar bazasini qanchalik samarali to'plashlarini o'rganish.
• Muayyan savdo texnikasidan foydalanishning to'g'riligini tahlil qiling.
Kvartiraning maxfiy xaridori va biz amalga oshirishimiz mumkin bo'lgan boshqa tekshiruvlar
apartments-1
Ishni tekshirish
savdo menejerlari
apartments-2
Operatorlarni tekshirish
qo'ng'iroq markazi, elektron pochta
va onlayn suhbat yozishmalari
apartments-3
ipoteka mutaxassislari
Maxfiy mijoz xizmatining mohiyati nimada
Agentligimiz menejerlari so'rovnoma va stsenariyni ishlab chiqadilar, tegishli ijrochini qidiradilar, mutaxassisga saytga yuboradilar, so'ngra yakuniy hisobotni tuzish uchun maxfiy mijozlar tomonidan taqdim etilgan ma'lumotlarni to'playdilar va tahlil qiladilar.
Maxfiy xaridor-bu ko'chmas mulk agentligining oddiy mijozi niqobi ostida ishlaydigan inspektor.
Tekshirish natijalari to'g'ridan-to'g'ri tanlangan ijrochining to'g'riligiga bog'liq. Biz maxfiy agentlarni tanlash masalalariga diqqat bilan qaraymiz. Ijrochilarning keng bazasi tufayli bizning mutaxassislarimiz qisqa vaqt ichida maqsadli auditoriya portretiga juda mos keladigan nomzodlar to'g'risida qaror qabul qilishlari mumkin.
Bunday tadqiqotlarning afzalliklari
Mijozning maqsadlari va ma'lum bir ko'chmas mulk agentligining o'ziga xos xususiyatlarini hisobga olgan holda yaxshi ishlab chiqilgan anketa sizga muassasa faoliyati to'g'risida ob'ektiv ma'lumotlarni olish imkonini beradi.
Barcha maxfiy agentlar odatdagi tashrif buyuruvchining qiyofasiga mos keladi, bu esa tekshiruvchini oshkor qilish xavfini yo'q qiladi. Natijada, tadqiqot samaradorligi oshadi.
Tekshirishning barcha bosqichlarida maxfiy agent bilan aloqa qilish sizga maksimal darajada foydali ma'lumotlarni olish imkonini beradi va agar kerak bo'lsa, kerakli tafsilotlarni aniqlang.
Tekshirish xizmati xodimlari hisobotlarni mijozning qo'liga tushishidan oldin tekshiradilar, bu esa noto'g'ri tuzilgan anketalarni chiqarib tashlashga imkon beradi.
Agentlik menejerlari tomonidan ishlab chiqilgan yakuniy hisobot mijozga vaqtni tejaydi va muassasada xizmat ko'rsatish sifatini professional baholashga imkon beradi.
Ko'chmas mulk agentligidagi maxfiy xaridortadqiqotining xususiyatlari
Tekshiruv yakunida biz tuzgan yakuniy hisobot maxfiy agent tomonidan tayyorlangan anketani mustaqil tahlil qilishda mijozning vaqtini tejashga imkon beradi.
Ko'chmas mulk agentligida tadqiqotlarni tashkil etish xususiyatlari
Oldindan kelishilgan kun va vaqtda inspektor ko'chmas mulk agentligiga keladi, u erda u tuzilgan afsona asosida ishlaydi.
Belgilangan maqsadlarga qarab, afsona boshqacha bo'ladi. Maxfiy agent ma'lum parametrlarga ega kvartiraga so'rov yuborishi yoki ma'lum xususiyatlarga ega bo'lmagan mulkni tanlash bo'yicha batafsil maslahat so'rashi mumkin.
Tashrif paytida ijrochi menejerlarga mijoz bilan kelishilgan savollarni beradi, suhbatni ovoz yozish moslamasiga yozib oladi, zalning tozaligini va xodimlarning tozaligini tekshiradi.
Tashrif tugagandan so'ng, maxfiy xaridor hech narsani o'tkazib yubormaslik uchun so'rovnoma ma'lumotlarini 12 soat ichida kiritadi va keyin uni koordinator uchun kerakli artefaktlar (yozuvlar, rasmlar) bilan birga uzatadi.
To'liq funktsiyalar to'plami bilan sinov tekshiruvidan foydalaning
Muayyan loyiha uchun anketalar, afsonalar va ko'rsatmalar tayyorlaymiz.
three-icon-11
Sinov tekshiruvini o'tkazamiz.
Natijalarni onlayn tizimda mijozning shaxsiy hisobiga yuklaymiz.
Ishlab chiquvchilar va ko'chmas mulk agentliklaridan maxfiy xaridor tomonidan tadqiqot bosqichlari
Ma'lumotlarni yig'ish
Tekshirish maqsadlarini muvofiqlashtirish.
Anketa, ko'rsatmalar, ssenariy va afsonalarni tuzish.
Kerakli artefaktlarni muvofiqlashtirish (fotosuratlar, audio yozuvlar).
Ijrochilarni tayyorlash
Tegishli mutaxassislarni qidiring.
Xodimlarni ma'lum bir loyihaga tayyorlash.
Maxfiy mijozlarni manzil dasturiga muvofiq taqsimlash.
Olingan ma'lumotlarni tekshirish va tahlil qilish
Muayyan muassasalarga tashrif buyurish.
Anketalar tuzish.
Ichki tekshirish xizmati tomonidan hisobotlarni tekshirish.
Barcha tadqiqotlar davomida biz bir qator vositalardan foydalanamiz
report-25
Afsona
Agentligimiz xodimlari loyihaning xususiyatlarini tahlil qiladilar va ma'lum bir ko'chmas mulk agentligini o'rganish uchun mijoz bilan eng muhim jihatlarni muvofiqlashtiradilar.
Shu bilan birga, mijozning barcha talablari, shu jumladan tarmoqning ma'lum nuqtalarini majburiy baholash, ma'lum bir vaqtda muassasaga tashrif buyurish va boshqalar hisobga olinadi.
Ssenariy
Bu o'rtacha mijozlarning standart xulq-atvor modellariga asoslangan.
Har bir loyiha uchun alohida tuziladi. Agar siz 2 yoki undan ortiq tarmoq muassasalarini tekshirsangiz, anketa bloklarga bo'linadi. Har bir blok bir nechta bo'limlarni o'z ichiga oladi.
Yashirin xaridorlar tekshiruv o'tkazilgandan keyin 12 soat ichida hisobotlarni to'ldiradilar. Keyin ularni onlayn tizimga yuklaydilar.
Barcha hisobotlar ichki tekshirish xizmati tomonidan tekshiriladi:
Kerakli artefaktlarning mavjudligi (fotosuratlar, suhbatni yozib olish) va barcha maydonlarning to'liqligi.
Berilgan audio yozuvning so'rovnomasidagi ma'lumotlarning muvofiqligi.
Imlo, tinish belgilari va mantiqiy xatolar.
Agar so'rovnoma barcha talablarga javob bersa, mijoz unga kirish huquqini ochadi.
Yakuniy hisobot nimadan iborat
Tekshirish natijalariga ko'ra, agentlik menejerlari ishlab chiqaruvchining barcha bo'limlari yoki ko'chmas mulk agentliklari tarmog'i to'g'risidagi ma'lumotlarni o'z ichiga olgan Pivot jadvalini tayyorlaydilar.
Maxfiy agentlar tomonidan taqdim etilgan ma'lumotlar asosida kompaniya loyihalari bo'limi tahliliy hisobot tayyorlaydi.
Yakuniy hisobot quyidagilarni o'z ichiga oladi:
• Tadqiqot haqida umumiy ma'lumot.
• Muayyan bloklarga xizmat ko'rsatish sifatini baholash.
• Kompleks baholash.
• Korrelyatsion tahlil.
• Xizmat sifatini yaxshilash bo'yicha xulosalar va tavsiyalar.
O'zbekistonda ko'chmas mulk agentliklari faoliyatini baholash uchun maxfiy xaridorlarni jalb qilishning afzalliklari
Ko'chmas mulk agentliklarida maxfiy xaridorlar yordamida muntazam tekshiruvlar dolzarbligi bilan ajralib turadi. Amaliyotga asoslanib, bunday kompaniyalarning mijozlari ko'pincha sifatsiz xizmatga duch kelishadi. Raqobatning kuchayishi bilan bu potentsial xaridorlarning yo'qolishiga olib kelishi mumkin. Rahbarning o'rnini egallang! Xizmat darajasini nazorat qiling va yaxshilang!
Birinchi tadqiqot joriy xizmatni baholashga imkon beradi. Keyin siz barcha muammolarni hal qilasiz. Muayyan vaqtdan so'ng, xodimlar yangi ma'lumotlarni qanchalik yaxshi o'rganganligini tekshirish kerak. Buning uchun maxfiy mijozlarni qayta jalb qilish kerak.
Doimiy "ko'chmas mulk agentliklariga maxfiy xaridor" xizmati bir qator afzalliklarga ega:
• • geografiyadan qat'i nazar, xodimlarni nazorat qilish;
• • muassasa ishidagi ijobiy va salbiy tomonlarini baholash;
• • xizmat sifatini doimiy ravishda yuqori darajada ushlab turish;
• • xodimlarning xatti-harakatlaridagi kamchiliklarni o'z vaqtida aniqlash;
• • foyda va mijozlar oqimining doimiy o'sishi.
Nima uchun kerak
three-icon-35
Sotishni ko'paytirish va daromadni oshirish.
three-icon-7
Agentlikning mijozlarga yo'naltirilganligini baholash.
three-icon-36
Qo'shimcha kadrlar motivatsiyasi.
three-icon-37
Xizmatni muntazam nazorat qilish.
three-icon-38
Raqobatchilar va bozor rahbarlarining ahvolini baholash imkoniyati.
three-icon-39
Qo'shimcha mijozlarni jalb qilish.
Nazorat xizmati agentligi xizmatlarining afzalliklari
Maxfiy agentning xizmatlari sizning korxonangizda xizmat ko'rsatish sifatini qanday optimallashtirishni aytib beradigan tajribali mutaxassisdan yordam so'rashga imkon beradi.
Tadqiqot davomida to'plangan ma'lumotlarga asoslanib, siz biznes faoliyatini yaxshilashingiz va xodimlarni yanada rag'batlantirishingiz mumkin.
• Biz har qanday hajm va murakkablikni tekshirish bilan shug'ullanamiz
• Har bir loyihadan oldin maxfiy agentlarga ehtiyotkorlik bilan ko'rsatma bering
• Toshkent va O'zbekistonning boshqa shaharlarida tadqiqotlar olib boramiz
• Biz to'liq maxfiylikni kafolatlaymiz
• Batafsil onlayn hisobotlarni tayyorlash
• Bizda yashirin xaridorlarning keng bazasi mavjud
• Har bir mijoz uchun skriptlar va anketalarni alohida tayyorlang
girl-8
Sizning loyihangiz uchun shaxsiy menejer
Shaxsiy menejer har bir loyihaga biriktirilgan.
Agentlik menejeri loyihani nazorat qiladi va ijrochilarga maslahat beradi, shuningdek ularga mijoz bilan kelishilgan so'rovnoma va afsonani taqdim etadi. Tugatgandan so'ng, mijoz oladi:

Секретный покупатель для проверки работы агентств недвижимости и застройщиков в Ташкенте и Узбекистане
Для чего нужны услуги тайного покупателя (Mystery Shopping) для компаний, связанных с реализацией недвижимости?
Главная причина – наличие высококонкурентной среды. Даже в маленьких населенных пунктах можно найти большое количество агентств по продаже недвижимости. Как результат, при выборе клиенты отталкиваются не только от акций, бонусов и дополнительных услуг, но также и от качества сервиса.
В случае плохих продаж, как правило, проблема кроется в некачественном обслуживании. Обнаружить и устранить любые недочеты можно с помощью секретных агентов.
Услуги нашей компании позволяют узнать:
Как добиться улучшения уровня обслуживания?
Какие ошибки совершают сотрудники?
Как повысить количество платежеспособных посетителей?
Услуги тайных покупателей направлены на то, чтобы:
• Определить проблемы в работе клиент-менеджеров.
• Проверить соблюдение корпоративных стандартов.
• Понять, предлагают ли сотрудники клиентам несколько разных вариантов жилья.
• Изучить, насколько эффективно работники собирают базу клиентов для дальнейшей коммуникации.
• Проанализировать правильность использования определенных техник продаж.
Тайный покупатель квартиры и другие проверки, которые мы можем провести
apartments-1
Проверка работы
менеджеров отдела продаж
apartments-2
Проверка операторов
колл-центра, e-mail
и онлайн переписки в чате
apartments-3
ипотечных специалистов
В чем суть услуги «Тайный клиент»
Менеджеры нашего агентства разрабатывают анкету и сценарий, ищут подходящего исполнителя, отправляют специалиста на объект, а затем собирают и анализируют предоставленные тайными клиентами данные с целью составления итогового отчета.
Секретный покупатель – это инспектор, который действует под видом обычного клиента агентства недвижимости.
От правильности подобранного исполнителя напрямую зависят результаты проверки. Мы тщательно относимся к вопросам отбора секретных агентов. Благодаря обширной базе исполнителей наши специалисты смогут в сжатые сроки определиться с кандидатами, которые идеально подойдут под портрет целевой аудитории.
Преимущества таких исследований
Грамотно разработанная анкета, учитывающая цели клиента и специфику конкретного агентства недвижимости, позволяет получить объективные данные о работе заведения.
Все секретные агенты соответствуют образу типичного посетителя, что исключает риск раскрытия проверяющего. Как результат, эффективность исследования увеличивается.
Контакт с секретным агентом во время всех стадий проверки позволяет получить максимум полезной информации и, если возникнет такая необходимость, уточнить требуемые детали.
Сотрудники службы валидации проверяют отчеты, прежде чем они попадут в руки заказчика, что позволяет исключить неправильно составленные анкеты.
Разработанный менеджерами агентства итоговый отчет экономит заказчику время и позволяет получить профессиональную оценку качества сервиса в заведении.
Особенности проведения исследования «Тайный покупатель в агентстве недвижимости»
Составленный нами итоговый отчет по завершению проверки позволяет сэкономить время заказчика на самостоятельном анализе подготовленной секретным агентом анкеты.
Особенности организации исследования в агентстве недвижимости
В наперед оговоренные день и время инспектор приходит в агентство недвижимости, где действует, исходя из составленной легенды.
В зависимости от поставленных целей, легенда будет отличаться. Секретный агент может сделать запрос на квартиру с конкретными параметрами или попросить детальных консультаций касательно выбора недвижимости без определенных характеристик.
При посещении исполнитель задает менеджерам оговоренные с клиентом вопросы, записывает разговор на диктофон, проверяет чистоту в зале и опрятность сотрудников.
По завершению визита тайный покупатель вносит данные анкету в течение 12 часов, чтобы ничего не упустить, а затем передает ее вместе с необходимыми артефактами (записи, снимки) для координатора.
Воспользуйтесь пробной проверкой с полным набором функций
Подготовим анкеты, легенды и инструкции под конкретный проект.
Проведем тестовую проверку.
Загрузим результаты в личный кабинет клиента в онлайн-системе.
Стадии проведения исследования тайным покупателем у застройщиков и агентств недвижимости
Согласование целей проверки.
Составление анкеты, инструкции, сценария и легенды.
Согласование необходимых артефактов (фотоснимки, аудиозаписи).
Подготовка исполнителей
Поиск подходящих специалистов.
Подготовка работников к определенному проекту.
Распределение секретных клиентов согласно адресной программе.
Проведение проверки и анализ полученных данных
Посещение конкретных заведений.
Составление анкет.
Проверка отчетов внутренней службой валидации.
Подготовка итогового отчета и рекомендаций.
Во время всех исследований мы используем ряд инструментов
report-25
Легенда
Сотрудники нашего агентства анализируют особенности проекта и согласовывают с клиентом наиболее значимые для исследования конкретного агентства недвижимости аспекты.
При этом во внимания берутся все требования заказчика, включая обязательную оценку определенных точек сети, посещение заведения в конкретное время и пр.
Сценарий
В его основу ложатся стандартные поведенческие модели среднестатистических клиентов.
Составляется индивидуально под каждый проект. Если проверяют 2 и больше заведения сети, анкету делят на блоки. Каждый блок включает несколько разделов.
Тайные покупатели заполняют отчеты в течение 12 часов после проведения проверки. Затем они загружают их в онлайн-систему.
Все отчеты проверяются внутренней службой валидации на:
Наличие требуемых артефактов (фотографии, запись разговора) и заполненность всех полей.
Соответствие данных в анкете переданной аудиозаписи.
Орфографические, пунктуационные и логические ошибки.
Если анкета соответствует всем требованием, у клиента открывается к ней доступ.
Из чего состоит итоговый отчет
По результатам проверки менеджеры агентства готовят сводную таблицу, куда заносят данные по всем отделениям застройщика или сети агентств недвижимости.
На основе предоставленных секретными агентами данных отдел проектов компании готовит аналитический отчет.
Итоговая отчетность включает:
• Общие сведения о проведенном исследовании.
• Оценку качества обслуживания по конкретным блокам.
• Комплексную оценку.
• Выводы и рекомендации по поводу улучшения качества сервиса.
Достоинства привлечения тайных покупателей для оценки работы агентств недвижимости в Узбекистане
Регулярные проверки с помощью тайных покупателей в агентства недвижимости отличаются повышенной актуальностью. Исходя из практики, клиенты таких компаний достаточно часто сталкиваются с некачественным сервисом. В условиях повышенной конкуренции это может привести к потере потенциальных покупателей. Займите место лидера! Контролируйте и улучшайте уровень обслуживания!
Первое исследование позволяет оценить текущий сервис. Затем вы устраняете все проблемы. Спустя определенный промежуток времени необходимо проверить, насколько хорошо сотрудники усвоили новую информацию. Для этого следует повторно привлечь секретных клиентов.
Регулярная услуга «Тайный покупатель в агентства недвижимости» приносит ряд преимуществ:
• • контроль персонала, независимо от географии;
• • оценка плюсов и минусов в работе заведения;
• • поддержание качества обслуживания на стабильно высоком уровне;
• • своевременное обнаружение недочетов в поведении сотрудников;
• • постоянный рост прибыли и потока клиентов.
Для чего нужны услуги тайных покупателей
three-icon-35
Повышение продаж и наращивание прибыли.
three-icon-7
Оценка клиентоориентированности агентства.
three-icon-36
Дополнительное мотивирование кадров.
three-icon-37
Регулярный контроль сервиса.
three-icon-38
Возможность оценки состояния дел у конкурентов и лидеров рынка.
three-icon-39
Привлечение дополнительных клиентов.
Преимущества услуг агентства Control Service
Услуги секретного агента позволяют заручиться помощью опытного специалиста, который подскажет, как оптимизировать качество обслуживания на вашем предприятии.
На основе данных, собранных в ходе исследования, вы сможете улучшить работу бизнеса и дополнительно мотивировать сотрудников.
• Занимаемся проведением проверок любого объема и сложности
• Тщательно инструктируем секретных агентов перед каждым проектом
• Проводим исследования в Ташкенте и других городах Узбекистана
• Гарантируем полную конфиденциальность
• Готовим подробные онлайн-отчеты
• Обладаем обширной базой тайных покупателей
• Индивидуально готовим сценарии и анкеты для каждого клиента
girl-8
Личный менеджер под ваш проект
За каждым проектом закрепляется личный менеджер.
Менеджер агентства курирует проект и консультирует исполнителей, а также передает им согласованные с клиентом анкету и легенду. По завершению клиент получает:
• Отчеты секретного агента и оговоренные артефакты (снимки, запись на диктофон).
• Подробные анкеты тайного покупателя.
• Аналитический отчет по результатам исследования.
• Заключение экспертов касательно используемых техник продаж.
Гарантируем конфиденциальность данных
Полученные по ходу исследования данные попадут исключительно в руки заказчика, что гарантируется договором о конфиденциальности.