Mijoz sayyohlik kompaniyasiga murojaat qilganda, u unutilmas ta'tilni kutish uchun menejerdan maksimal foyda olishni kutadi. Har bir xaridor dam olishning o'zi ham, uni rejalashtirish ham yuqori darajada bo'lishini xohlaydi.
Sayyohlik agentliklari mijozlarini qanday muammolar kutishi mumkin
Sizning muassasangizda bunday muammolar yo'qligini aniq bilasizmi? Bunga ishonch hosil qilishni xohlaysizmi?
Maxfiy mijozlarning xizmatlari xizmat sifatini baholashga va oddiy tashrif buyuruvchi tomonidan menejerlarning ishini tahlil qilishga yordam beradi.
Tekshirish natijalari sizga quyidagilarni tushunishga imkon beradi:
Maxfiy agent mijoz bilan kelishilgan vaqtda muassasaga tashrif buyuradi va tasdiqlangan afsonaga muvofiq ishlaydi.
Ssenariy sayyohlik agentligining xususiyatlari va buyurtmachi tomonidan qo'yilgan maqsadlar asosida tuziladi. Maxfiy tashrif buyuruvchi ma'lum bir turni so'rashi yoki xodimdan yordam so'rab, mavzuni tushunmayotgandek ko'rsatishi mumkin.
Tashrif davomida ijrochi:
Xodimlarga kerakli savollarni beradi.
Suhbatni diktofonga yozib qo'yadi.
Zalning tozaligini tekshiradi.
Xodimlarning tashqi ko'rinishini baholaydi.
Tashrif tugagandan so'ng, maxfiy agent muhim ma'lumotlarni o'tkazib yubormaslik uchun qisqa vaqt ichida batafsil anketani to'ldiradi. U va kerakli artefaktlarni (audio yozuvlar, fotosuratlar) Control Service agentligi menejeriga topshiradi.
Yashirin xaridor yordamida tekshiruvlar bir necha bosqichda amalga oshiriladi
Ssenariy, afsona va anketani tuzish va muvofiqlashtirish.
Muassasaga o'rtacha tashrif buyuruvchilarning portretidan boshlab ijrochilarni tanlash. Agentlarni ma'lum bir loyihaning xususiyatlariga o'rgatish, manzil dasturi asosida maxfiy xaridorlarni taqsimlash.
Onlayn loyihani ishlab chiqish.
Yashirin tashrif buyuruvchilar sayyohlik kompaniyasiga boradilar, u erda ular muassasaning ishini ma'lum mezonlarga muvofiq baholaydilar.
Agentlar hisobotlarni tuzadilar.
Tekshirish xizmati anketalarni ko'rib chiqadi.
Menejerlar hisobotlarni tayyorlaydilar: anketalar, fotosuratlar, suhbatlar yozuvlari, tavsiyalar.
Maxfiy agent-bu tashqi ko'rinishi va xulq-atvori bo'yicha turistik Agentlikda kelishilgan stsenariy bo'yicha tadqiqot olib boradigan muassasaga o'rtacha tashrif buyuruvchiga mos keladigan maxsus o'qitilgan xodim.
Nafaqat mijozning maqsadlariga mos keladigan, balki sayyohlik agentligi ishining o'ziga xos xususiyatlarini va maxfiy agent bilan o'zaro munosabatlarning o'ziga xos xususiyatlarini hisobga oladigan puxta o'ylangan so'rovnoma muassasa faoliyati to'g'risida ob'ektiv ma'lumotlarni to'plashga imkon beradi. So'rovnoma, albatta, tashrifdan ijrochining sub'ektiv javobini olishga imkon beradigan bir nechta ochiq savollarni o'z ichiga oladi.
Yashirin agentlar o'rtacha xaridorlarning imidjiga mos kelganligi sababli, bu inspektorning oshkor bo'lish xavfini kamaytiradi. Natijada, tekshiruvning haqiqiyligi oshadi.
Agentlik menejerlari tadqiqotning barcha bosqichlarida ijrochilar bilan o'zaro aloqada bo'lishadi. Bu maksimal foydali ma'lumotlarni to'plash, shuningdek har qanday nuanslarni o'z vaqtida aniqlashtirish imkonini beradi.
Tekshirish xizmati hisobotlarni noaniqliklar va xatolar uchun sinchkovlik bilan tekshiradi, bu esa to'liq bo'lmagan va noto'g'ri tuzilgan so'rovnomalarni yo'q qiladi.
Biz tayyorlagan yakuniy hisobot mijozlarga ma'lumotlarni tahlil qilish vaqtini tejaydi, sayyohlik agentligida xizmatni professional baholashga imkon beradi.
Control Service kompaniyasi maxfiy agentlarning keng bazasiga ega.
Yashirin xaridorlar ro'yxati muntazam ravishda yangilanadi. Biz tadqiqotga tayyorgarlik paytida chizilgan oddiy mijozning portretidan boshlab ijrochini tanlaymiz.
Barcha mutaxassislar ma'lum bir loyihaning xususiyatlari bo'yicha treningdan o'tadilar. Shuningdek, ijrochilarga kerakli materiallar, shu jumladan ssenariy, anketa va afsona beriladi. Tadqiqotdan oldin maxfiy agentlar kerakli ma'lumotlarni qanchalik yaxshi o'rganganliklarini tushunish uchun so'roq qilinadi.
Onlayn tizimga Yuklangan anketalar nazorat bo'limi xodimlari tomonidan ko'rib chiqiladi.
Barcha hisobotlar tekshiriladi:
Maydonlarni to'ldirishning to'liqligi va kerakli artefaktlarning mavjudligi.
Audio yozuv so'rovnomasidagi ma'lumotlarning muvofiqligi.
Semantik va imlo xatolari.
Agar hisobot tasdiqlansa, u mijoz tomonidan ko'rib chiqilishi mumkin.
Tadqiqot yakunida menejerlarimiz tarmoqning barcha sayyohlik agentliklari va muayyan ishchilar uchun Pivot jadvalini tayyorlaydilar.
Shuningdek, loyiha bo'limi xodimlari yakuniy tahliliy hisobotlarni tuzadilar.
Har bir mijoz uchun biz loyihani onlayn tizimda tayyorlaymiz.
Biz mijozning shaxsiy hisobini yaratamiz.
Sayyohlik agentligida "yashirin tashrif buyuruvchi" muntazam ravishda olib borilishi tufayli siz quyidagilarni qilishingiz mumkin:
Savdo va mijozlar oqimini oshirish.
Xizmat sifatini muntazam nazorat qilish
Bozor rahbarlari va raqobatchilarini tahlil qilish imkoniyati.
Xodimlar uchun qo'shimcha motivatsiya.
Sayyohlik agentligining mijozlarga yo'naltirilganligini tahlil qilish.
Motivatsiya uchun
xodimlar
O'zbekiston bo'ylab sayyohlik agentliklarida tadqiqot olib borishda katta tajribaga egamiz. Biz har qanday murakkablik darajasidagi tekshiruvlarni tashkil qilamiz.
Biz har bir loyihaga individual yondashamiz. Biz ma'lum bir sayyohlik kompaniyasining xususiyatlarini hisobga olamiz. Korxonaning o'ziga xos xususiyatlaridan kelib chiqib, biz tadqiqot rejasini ishlab chiqamiz.
Biz maxfiy agentlar bilan tekshiruvlar haqida hamma narsani bilamiz, jumladan
Tadqiqot davomida olingan natijalar faqat mijozning qo'liga tushadi, bu esa oshkor qilmaslik to'g'risidagi shartnomada kafolatlanadi.

При обращении клиента в туристическую фирму, он ожидает максимальной отдачи менеджера в предвкушении незабываемого отпуска. Каждый покупатель хочет, чтобы как сам отдых, так и его планирование прошли на высоком уровне.
Какие проблемы могут ждать клиентов турагентств
Вы точно знаете, что в вашем заведении нет таких проблем? Хотите убедиться в этом?
Услуги тайных клиентов помогут оценить качество сервиса и проанализировать работу менеджеров со стороны обычного посетителя.
Результаты проверки позволяют понять:
Секретный агент посещает заведение в оговоренное с клиентом время и действует согласно утвержденной легенде.
Сценарий составляется, исходя из особенностей туристического агентства и поставленных заказчиком целей. Секретный посетитель может попросить определенный тур или притвориться, что не разбирается в теме, ища помощи у сотрудника турфирмы.
В ходе посещения исполнитель:
ЗЗадаст сотрудникам требуемые вопросы.
Запишет разговор на диктофон.
Проверит чистоту в зале.
Оценит внешний вид работников.
По завершению визита секретный агент в течение небольшого промежутка времени, чтобы не упустить важные сведения, заполнит подробную анкету. Ее и требуемые артефакты (аудиозапись, фотографии) он передает менеджеру агентства Control Service.
Проверки с помощью тайного покупателя проводятся в несколько стадий
Составление и согласование сценария, легенды и анкеты.
Подбор исполнителей, отталкиваясь от портрета среднестатистических посетителей заведения. Обучение агентов особенностям конкретного проекта, распределение тайных покупателей, исходя из адресной программы.
Разработка онлайн-проекта.
Тайные посетители отправляются в туристическую фирму, где оценивают работу заведения согласно определенных критериев.
Агенты составляют отчетность.
Служба валидации обрабатывает анкеты.
Менеджеры готовят отчетность: анкеты, фотоснимки, записи разговоров, рекомендации.
Секретный агент – это специально обученный сотрудник, по своему виду и поведению соответствующий среднестатистическому посетителю заведения, который проводит исследования в турфирме по согласованному сценарию.
Продуманная анкета, которая не только соответствует целям клиента, но также учитывает особенности работы турфирмы и специфику взаимодействия с секретным агентом, дает возможность собрать объективные данные о работе заведения. Анкета обязательно включает несколько открытых вопросов, которые позволяют получить субъективный отклик исполнителя от визита.
Поскольку тайные агенты соответствуют образу среднестатистических покупателей, это минимизирует риск раскрытия инспектора. Как результат, валидность проверки повышается.
Менеджеры агентства взаимодействуют с исполнителями на всех стадиях исследования. Это дает возможность собрать максимум полезных сведений, а также своевременно уточнить любые нюансы.
Служба валидации тщательно проверяет отчеты на наличие неточностей и ошибок, что исключает неполные и неправильно составленные анкеты.
Подготовленный нами итоговый отчет экономит клиентам время на анализе данных, дает возможность получить профессиональную оценку сервиса в турфирме.
Компания Control Service обладает обширной базой секретных агентов.
Список тайных покупателей регулярно обновляется. Подберем исполнителя, отталкиваясь от портрета обычного клиента, прорисованного во время подготовки к исследованиям.
Все специалисты проходят тренинг по особенностям определенного проекта. Также исполнителям передаются требуемые материалы, включая сценарий, анкету и легенду. Перед исследованием секретных агентов опрашивают, чтобы понять, насколько хорошо они изучили необходимую информацию.
Загруженные в онлайн-систему анкеты попадают на обработку к сотрудникам отдела контроля.
Все отчеты проверяются на:
Полноту заполнения полей и наличие необходимых артефактов.
Соответствие данных в анкете аудиозаписи.
Смысловые и орфографические ошибки.
Если отчет проходит валидацию, он становится доступным для просмотра клиентом.
По завершению исследования наши менеджеры подготавливают сводную таблицу по всем турфирмам сети и конкретным работникам.
Также сотрудники проектного отдела формируют итоговую аналитическую отчетность.
Под каждого заказчика готовим проект в онлайн-системе.
Создаем личный кабинет клиента.
Благодаря регулярному проведению исследований «Тайный посетитель» в турфирме можно:
Повышение продаж и клиентопотока.
Регулярный контроль качества обслуживания
Возможность анализа лидеров рынка и конкурентов.
Дополнительная мотивация для персонала.
Анализ клиентоориентированности турфирмы.
Мотивация для
сотрудников
Обладаем большим опытом проведения исследований в турфирмах по всему Узбекистану. Организовываем проверки любого уровня сложности.
Индивидуально подходим к каждому проекту. Учитываем особенности работы конкретной туристической фирмы. Исходя из специфики заведения, разрабатываем план исследования.
Знаем все о проверках с помощью секретных агентов, включая:
Результаты, полученные во время исследования, попадают только в руки заказчика, что гарантируется договором о неразглашении.