Avtosalonda yashirin xaridor (xizmat ko'rsatish stantsiyasi, yoqilg'i quyish shoxobchasi)
Secret Visitor Check-bu tashrif buyuruvchilarga xizmat ko'rsatish darajasini baholash, dilerlar va sheriklarning o'z majburiyatlarini qanchalik yaxshi bajarishini tekshirish, raqobatchilar va bozor rahbarlari ishining o'ziga xos xususiyatlarini o'rganish imkonini beruvchi marketing tadqiqotlarining bir turi.
Buning uchun maxsus o'qitilgan ishchilar (maxfiy xaridorlar) muassasaga yuboriladi. Buyurtmachi bilan kelishilgan aniq usullar va anketalardan foydalanish tufayli maxfiy agentlar xizmat ko'rsatish darajasini ob'ektiv va aniq baholaydilar, shundan so'ng ular tekshirish to'g'risida hisobot tuzadilar.
Xizmatni yaxshilash uchun ob'ektiv ma'lumot olish
Muassasadagi ishlarning holatini baholash
Dilerlarning mijozlar bilan qanday munosabatda bo'lishini tushunish qobiliyati
Xizmat ko'rsatish stantsiyalari, yoqilg'i quyish shoxobchalari va dilerlik markazlariga tashrif buyurganingizda, maxfiy agent birinchi navbatda xizmat ko'rsatish sifatiga e'tibor beradi. Shuningdek, siz tungi smenalarda xodimlarning ish faoliyatini tekshirishingiz mumkin.
Avtosalonlarga tashrif buyurganingizda, xodimlarning transport vositalarining xususiyatlari, sotishning o'ziga xos usullaridan foydalanish va tashrif buyuruvchilarga bo'lgan munosabati haqidagi bilimlari baholanadi. Ko'pincha elita salonlarida siz beparvo xizmat mavjudligini ko'rishingiz mumkin. Maxfiy agentlarning xizmatlari oddiy tashrif buyuruvchilar qanday xizmatga duch kelayotganini tushunishga, mijozlarning xizmat ko'rsatish xususiyatlarini ko'rib chiqishga yordam beradi.
Yoqilg'i quyish shoxobchasi, xizmat ko'rsatish stantsiyasi va avtosalonda audit o'tkazish
Yashirin xaridor kim?
Maxfiy agent o'rtacha mijozdir. Agentlik xodimlari bizning keng mutaxassislar bazamizda munosib nomzodni topadilar. Biz barcha maxfiy agentlarni o'qitamiz va ma'lum bir loyihaning o'ziga xos xususiyatlariga tayyorlaymiz (majburiy audio o'tkaziladi-
Yashirin tashrif buyuruvchilarga anketalar, afsonalar, ko'rsatmalar va boshqa kerakli materiallar taqdim etiladi. Tekshiruvdan oldin biz agentni hamma narsani qanchalik yaxshi o'rganganligini bilish uchun so'rov o'tkazamiz.
Avtosalonga, xizmat ko'rsatish stantsiyasiga yoki yoqilg'i quyish shoxobchasiga tashrif buyurganingizda, maxfiy agent o'rtacha mehmon kabi ishlaydi. Tekshirish paytida ijrochi mijoz bilan kelishilgan afsonaga amal qiladi. Inspektor xodimlar bilan muloqot qiladi, zal va kirish guruhining tozaligini tekshiradi, eng kichik kamchiliklarni qayd etadi. Agar kerak bo'lsa, maxfiy mehmon xodimlar bilan suhbatni ovoz yozish moslamasiga yozib olishi mumkin.
Audit natijalariga ko'ra, maxfiy agent so'rovnoma tuzadi, shundan so'ng uni ilgari kelishilgan artefaktlar (cheklar, rasmlar, audio yozuvlar) bilan birga mutaxassislarimizga topshiradi.
auto-1
Xizmat ko'rsatish stantsiyasida tadqiqotlar
• • Ta'mirlash ishlarining kelishilgan muddatlariga muvofiqligini baholash
• • Usta qabul qiluvchining ish sifatini tahlil qilish
• • Call-markaz xodimlarining auditi.
auto-2
Yoqilg'i quyish shoxobchasi ishini tahlil qilish
• • Kunduzgi va tungi smenada ishlaydigan xodimlarning ishini tahlil qilish, muvofiqlikni nazorat qilish
• • Umumiy audit: hudud, zal va hammomning tozaligini tahlil qilish, tashrifning yakuniy taassurotini baholash
Avtosalonlarni tekshirish
• • Sinov drayverini baholash: salonda transport vositasi bormi, mashinada shikastlanishning mavjudligi/yo'qligi, mashina ichidagi tozalik
• • Savdo bo'limi auditi: xodimlarning bilimlarini tekshirish, savdo texnikasi, joriy reklama dasturlari to'g'risida ma'lumot
• • Kredit bo'limi ishini o'rganish
• • Call-markaz ishini tahlil qilish
• • Xizmatning umumiy taassurotlari, Stoa ishini boshqarish
auto-3
Yashirin xaridortadqiqotlarini tashkil etishning afzalliklari
Xodimlarning bilim va ko'nikmalarini baholash:
• Tashrif buyuruvchilarning ehtiyojlarini baholash ko'nikmalari.
• Mehmonlar bilan ishonchli munosabatlarni o'rnatish qobiliyati.
• Mahsulotni taqdim etish qobiliyati.
• Avtotransport vositalarining xususiyatlari va texnik xususiyatlarini bilish.
• Mojarolarning oldini olish va hal qilish qobiliyati.
• Korxonaning raqobatdosh ustunliklarini tushunish.
• Tashrif buyuruvchilarning e'tirozlari bilan ishlash qobiliyati.
• Mijozlar bilan uzoq muddatli munosabatlarni o'rnatish ko'nikmalari.
auto-4
auto-5
Xizmat sifatini baholash:
• Korporativ standartlarga rioya qilish.
• Xodimlarning mijozlarga yo'naltirilganligini tahlil qilish.
• Menejerlar bo'lmagan taqdirda xodimlarning xatti-harakatlarini baholash.
• Tashrif buyuruvchilarga xizmat ko'rsatish samaradorligi.
• Nostandart muammolarni hal qilish qobiliyati, kadrlarning stressga chidamliligi.
• Telefon qo'ng'iroqlariga reaktsiya tezligi.
Maxfiy agentning xizmatlari bir qator savollarga javob beradi
• Xodimlar tashrif buyuruvchilar bilan muloqot qilishda qanday xatolarga yo'l qo'yishadi?
• Xizmat ko'rsatish standartlari bajariladimi?
• Ishchilar kassa intizomiga qanchalik rioya qilishadi?
• Maslahatchilar va sotuvchilar avtomobillarning xususiyatlari va qo'shimcha salon xizmatlari haqida hamma narsani bilishadimi?
• Call-markazlar qanchalik yaxshi ishlaydi?
Yashirin xaridor tekshiruvlari biznesga nima olib keladi
Sotishni rag'batlantirish, daromadni oshirish
three-icon-26
Mijozlarga yo'naltirilgan ob'ektiv tahlil
three-icon-27
Yangi tashrif buyuruvchilarni jalb qilish, mijozlar oqimini ko'paytirish
three-icon-28
Xizmat sifatini nazorat qilish
three-icon-29
Raqobatchilarning ishini tahlil qilish qobiliyati
three-icon-30
Maxfiy agent tomonidan tekshiruvlarning xususiyatlari
Yashirin xaridor bilan audit bir necha bosqichlarni o'z ichiga oladi
Tayyorgarlik
Ssenariy, afsona va anketa ishlab chiqilgan, hujjatlar mijoz tomonidan kelishilgan.
Yashirin agentlar ma'lum bir loyihaning xususiyatlaridan kelib chiqqan holda tanlanadi.
Maxfiy tashrif buyuruvchilar manzil dasturiga muvofiq taqsimlanadi.
Onlayn loyiha tayyorlanmoqda
Tadqiqotni tashkil etish
Maxfiy agent xizmat va xodimlarni belgilangan maqsadlarga muvofiq tekshirish uchun ob'ektga yuboriladi.
Suratga olish amalga oshiriladi va audio yozuv ssenariy bo'yicha amalga oshiriladi.
Anketalar to'ldiriladi.
Olingan ma'lumotlarni tahlil qilish
Tekshirish varaqalari menejerlar va tekshirish xizmati tomonidan ko'rib chiqiladi.
Mijozga ilgari kelishilgan hisobot taqdim etiladi.
Tadqiqot davomida bir qator vositalar qo'llaniladi
report-23
Kompaniya menejerlari muassasa ishining xususiyatlarini tahlil qiladilar, shundan so'ng ular ma'lum bir nuqta uchun eng muhim parametrlarni aniqlaydilar.
Biz mijozlarning xohish-istaklarini, shu jumladan audit o'tkaziladigan sana va vaqtni, tarmoqning ayrim muassasalariga majburiy tashrifni, baholash mezonlarini hisobga olamiz.
Uning asosi oddiy mehmonning xatti-harakatlarining standart modelidir.
Har bir aniq tekshiruv uchun anketa tuziladi. Bir nechta nuqtalarga tashrif buyurganingizda, anketa bo'linadigan turli xil bloklardan iborat bo'ladi bo'limlar.
Anketaning xususiyatlari
Mijozning ehtiyojlariga muvofiq ishlab chiqilgan so'rovnoma kerakli parametrlarni aniq va ob'ektiv baholashni kafolatlaydi.
So'rovnomada har doim tashrifdan keyin maxfiy agentning sub'ektiv bahosini olishga imkon beradigan ochiq savollar mavjud.
Ijrochilar maqsadli auditoriyaning odatiy qiyofasiga mos keladi, bu esa oshkor qilish xavfini kamaytiradi auditorlar. Natijada, tadqiqotning haqiqiyligi oshadi.
Loyihani nazorat qiluvchi menejer tadqiqot davomida ijrochilar bilan o'zaro aloqada bo'ladi. Bu sizga maksimal foydali ma'lumotlarni to'plash, shuningdek, kerak bo'lganda ma'lum nuanslarni aniqlashtirish imkonini beradi.
Barcha hisobotlar bizning tekshirish xizmatimizda tekshiriladi va tuzatiladi, bu noto'g'ri to'ldirilgan yoki to'liq bo'lmagan hisobotlarni istisno qiladi.
Tadqiqot natijalariga ko'ra, mijozlarga vaqtni tejash va muassasadagi vaziyatga oddiy tashrif buyuruvchilar va marketing sohasidagi mutaxassislar tomonidan qarashga imkon beradigan batafsil yakuniy hisobot taqdim etiladi.
Onlayn loyiha va hisobotni ishlab chiqish
Barcha mijozlar uchun biz maxsus onlayn tizimda hisobot tayyorlaymiz.
Biz mijozning shaxsiy hisobini yaratamiz, uning vakillari uchun kirishni sozlaymiz.
Ma'lumotlarni qayta ishlash xususiyatlari
Audit tugagandan so'ng, maxfiy xaridorlar anketani onlayn tizimga yuklaydilar, so'ngra hisobot tasdiqlash bo'limi tomonidan tekshiriladi.
Barcha hisobotlar ko'p bosqichli tekshiruvdan o'tkaziladi:
Maydonlarni to'ldirishni tahlil qilish, kerakli artefaktlarning mavjudligini tekshirish.
Tekshirish ro'yxatini o'rganish
Imlo, mantiqiy va tinish belgilarini sinab ko'ring
Tekshirish xizmati tekshirish ro'yxatini tekshirganda, mijoz hisobotga kirish huquqiga ega bo'ladi.
Yashirin xaridorlar tomonidan muassasani muntazam ravishda tadqiq qilishning afzalliklari
Birinchi tadqiqot korxonada xizmatni baholashga imkon beradi. Shundan so'ng, mijoz kamchiliklarni bartaraf qiladi. Muayyan vaqtdan so'ng, xodimlar yangi bilimlarni qanchalik yaxshi o'rganganligini tekshirish kerak. Shu maqsadda maxfiy agent tomonidan tekshiruvlar muntazam ravishda amalga oshiriladi.
Yashirin mehmonlarni muntazam ravishda jalb qilish orqali siz quyidagilarni qilishingiz mumkin:
• • Muassasalarning geografiyasidan qat'i nazar, xodimlarning ishini nazorat qilish.
• • Barqaror yuqori xizmatni saqlang.
• • Muassasa va xodimlarning ijobiy va salbiy tomonlarini tahlil qiling.
• • Kamchiliklarni o'z vaqtida aniqlash va tuzatish.
• • Daromadni doimiy ravishda oshiring.
Agentligimizning afzalliklari
Biz mamlakatning yirik va kichik aholi punktlarida tadqiqotlarni tashkil etishda katta tajribaga egamiz. Biz har qanday turdagi tekshiruvlarni o'tkazamiz.
Biz har bir loyihaga individual yondashuvni kafolatlaymiz. Biz ma'lum bir korxonaning o'ziga xos xususiyatlaridan kelib chiqqan holda tekshiruvlar o'tkazamiz.
Biz "yashirin tashrif buyuruvchi"tekshiruvlarining xususiyatlarini to'liq tushunamiz. Biz nuanslarni bilamiz:
• audit o'tkazish;
• maxfiy agentlarni tanlash;
• hisobotlarni tahlil qilish;
• xizmatni takomillashtirish bo'yicha tavsiyalar ishlab chiqish.
To'liq maxfiylik
Tekshirish natijalari faqat mijozga beriladi. Maxfiylik oshkor qilmaslik to'g'risidagi shartnoma bilan tasdiqlanadi.

Тайный покупатель в автосалон (СТО, АЗС)
Проверка «Тайный посетитель» – это разновидность маркетинговых исследований, которая позволяет оценить уровень обслуживания посетителей, проверить, насколько хорошо дилеры и партнеры выполняют свои обязательства, а также изучить особенности работы конкурентов и лидеров рынка.
Для этого в заведение направляют специально обученных работников (тайных покупателей). Благодаря использованию конкретных методик и согласованных с заказчиком анкет секретные агенты объективно и точно оценивают уровень обслуживания, после чего составляют отчетность о проверке.
Получение объективной информации для улучшения сервиса
Оценка состояния дел в заведении
Возможность понять, как дилеры взаимодействуют с клиентами
При посещении СТО, заправок и дилерских центров секретный агент, прежде всего, обращает внимание на качество сервиса. Также можно проверить эффективность работы сотрудников в ночные смены.
При посещении автосалонов оцениваются знания сотрудниками характеристик транспортных средств, использование конкретных техник продаж, отношение к посетителям. Часто в элитных салонах можно увидеть наличие пренебрежительного обслуживания. Услуги секретных агентов помогут понять, с каким сервисом сталкиваются обычные посетители, посмотреть на особенности обслуживания со стороны клиентов.
Проведение аудита в АЗС, СТО и автосалоне
Кто такой тайный покупатель?
Секретный агент является среднестатистическим клиентом. Сотрудники агентства подыщут подходящего кандидата в нашей обширной базе специалистов. Всех секретных агентов обучаем и подготавливаем к специфике конкретного проекта (проводится обязательный аудио-тренинг).
Тайным посетителям передаются анкеты, легенды, инструкции и другие требуемые материалы. Перед проверкой проводим опрос агента, чтобы узнать, насколько хорошо он все усвоил.
При посещении автосалона, СТО или АЗС секретный агент действует точно так, как и среднестатистический посетитель. Во время проверки исполнитель придерживается легенды, согласованной с заказчиком. Инспектор общается с персоналом, проверяет чистоту зала и входной группы, фиксируя мельчайшие недочеты. При необходимости тайный посетитель может записать разговор с персоналом на диктофон.
По результатам аудита секретный агент составляет анкету, после чего передает ее нашим специалистам вместе с оговоренными ранее артефактами (чеки, снимки, аудиозаписи).
auto-1
Исследования на СТО
• • Оценка соблюдения оговоренных сроков проведения ремонтных работ
• • Анализ качества работы мастера-приемщика
• • Аудит сотрудников call-центра.
auto-2
Анализ работы АЗС
• • Анализ работы сотрудников дневной и ночной смены, контроль соблюдения стандартов, проверка информирования клиентов о текущих акциях
• • Общий аудит: анализ чистоты территории, зала и санузла, оценка итогового впечатления от посещения
Аудит автосалонов
• • Оценка тест-драйва: есть ли транспортное средство в салоне, наличие/отсутствие повреждений на авто, чистота внутри машины
• • Аудит отдела trade-in: проверка знаний сотрудников, техник продаж, информирования о текущих акционных программах
• • Изучение работы кредитного отдела
• • Анализ работы call-центра
• • Общие впечатления от сервиса, контроль работы СТОА
auto-3
Преимущества организации исследований «Тайный покупатель»
Оценка знаний и навыков персонала:
• Навыки оценки потребностей посетителей.
• Умение выстраивать доверительные отношения с посетителями.
• Умение презентовать товар.
• Знание особенностей и технических характеристик транспортных средств.
• Умение предотвращать и решать конфликты.
• Понимание конкурентных преимуществ предприятия.
• Умение работать с возражениями посетителей.
• Навыки налаживания долгосрочных отношений с клиентами.
auto-4
auto-5
Оценка качества сервиса:
• Соблюдение корпоративных стандартов.
• Анализ клиентоориентированности сотрудников.
• Оценка поведения кадров при отсутствии руководителей.
• Оперативность обслуживания посетителей.
• Умение решения нестандартных задач, стрессоустойчивость кадров.
• Скорость реакции на телефонные звонки.
Услуги секретного агента позволяют получить ответы на ряд вопросов
• Какие ошибки персонал совершает во время общения с посетителями?
• Соблюдаются ли стандарты обслуживания?
• Насколько работники придерживаются кассовой дисциплины?
• Знают ли консультанты и продавцы все об особенностях автомобилей и дополнительных услугах салона?
• Насколько хорошо работают call-центры?
Что приносят инспекции «Тайный покупатель» бизнесу
Стимулирование продаж, повышение прибыли
three-icon-26
Объективный анализ клиентоориентированности
three-icon-27
Привлечение новых посетителей, увеличение клиентопотока
three-icon-28
Контроль качества сервиса
three-icon-29
Возможность анализа работы конкурентов
three-icon-30
Особенности проведения проверок секретным агентом
Аудит с помощью тайного покупателя включает несколько стадий
Разрабатываются сценарий, легенда и анкета, документы согласовываются заказчиком.
Отбираются тайные агенты, исходя из особенностей конкретного проекта.
Секретные посетители распределяются согласно адресной программе.
Готовится онлайн-проект
Организация исследования
Секретный агент отправляется на объект с целью проверки сервиса и персонала согласно поставленным целям.
Проводится фотосъемка и выполняется аудиозапись по сценарию.
Заполняются анкеты.
Анализ полученных данных
Чек-листы обрабатываются менеджерами и службой валидации.
Заказчику предоставляется отчетность, оговоренная ранее.
Во время исследования используется ряд инструментов
report-23
Менеджеры компании анализируют особенности работы заведения, после чего определяют наиболее значимые параметры для конкретной точки.
Мы учитываем пожелания заказчиков, включая дату и время проведения аудита, обязательное посещение определенных заведений сети, критерии оценки.
Его основу составляет стандартная модель поведения обычного посетителя.
Анкета составляется под каждую конкретную проверку. При посещении нескольких точек анкета будет состоять из различных блоков, которые делятся разделы.
Особенности анкетирования
Анкета, разработанная согласно потребностям заказчика, гарантирует точную и объективную оценку требуемых параметров.
В анкете всегда присутствуют открытые вопросы, которые позволяют получить субъективную оценку секретного агента после визита.
Исполнители соответствуют типичному образу целевой аудитории, что уменьшает риск раскрытия аудиторы. Как результат, валидность исследования увеличивается.
Менеджер, курирующий проект, взаимодействует с исполнителями на протяжении всего исследования. Это позволяет собирать максимум полезных данных, а также уточнять определенные нюансы при необходимости.
Все отчеты проходят проверку и корректировку в нашей службе валидации, что позволяет исключить неправильно заполненные или неполные отчеты.
По результатам исследования предоставляется подробный итоговый отчет, позволяющий заказчикам сэкономить время и взглянуть на ситуацию в заведении как со стороны рядовых посетителей, так и со стороны профессионалов в сфере маркетинга.
Разработка онлайн-проекта и отчетности
Для всех заказчиков готовим отчетность в специальной онлайн-системе.
Создаем личный кабинет клиента, настраиваем доступы для его представителей.
Особенности обработки данных
По завершению аудита тайные покупатели загружают анкету в онлайн-систему, затем отчетность проверяется отделом валидации.
Все отчеты подлежат многоэтапной проверке:
Анализ заполнения полей, проверка наличия требуемых артефактов.
Изучение чек-листа
Тестим орфографические, логические и пунктуационные ошибоки
Когда служба валидации изучит чек-лист, заказчик получит доступ к отчетности.
Преимущества регулярных исследований заведения тайными покупателями
Первое исследование позволяет оценить сервис на предприятии. После этого заказчик устраняет недочеты. Спустя определенный промежуток времени следует проверить, насколько хорошо персонал изучил новые знания. С этой целью проверки секретным агентом проводят систематически.
Благодаря регулярному привлечению тайных посетителей можно:
• • Проконтролировать работу сотрудников, независимо от географии заведений.
• • Поддерживать стабильно высокий сервис.
• • Анализировать плюсы и минусы в работе заведения и сотрудников.
• • Своевременно выявлять и исправлять недочеты.
• • Перманентно увеличивать прибыль.
Преимущества нашего агентства
Обладаем большим опытом организации исследований в крупных и маленьких населенных пунктах страны. Проводим инспекции любого типа.
Гарантируем индивидуальный подход к каждому проекту. Проводим проверки, исходя из специфики конкретного предприятия.
Досконально понимаем особенности проверок «Тайный посетитель». Знаем нюансы:
• проведения аудита;
• подбора секретных агентов;
• анализа отчетности;
• разработки рекомендаций по поводу улучшения сервиса.
Полная конфиденциальность
Результаты проверки передаются только клиенту. Конфиденциальность подтверждается договором о неразглашении.