Maxfiy agentlarning xizmatlari tufayli go'zallik salonining egasi muassasa ishining ijobiy va salbiy tomonlarini o'z vaqtida o'rganishi, so'ngra xizmat ko'rsatish darajasini yaxshilash bilan bog'liq choralarni ko'rishi mumkin.
Bunday tadqiqotlar salonga tashrif buyuruvchilar nimaga duch kelishini aniqlashga imkon beradi, menejer xodimlarni kuzatmasa, oddiy tashrif buyuruvchidan muassasa ishini tahlil qiladi.
Go'zallik muolajalariga talab doimiy ravishda o'sib borayotgan bo'lsa-da, ko'plab bunday korxonalar mijozlar oqimining pasayishiga duch kelishmoqda. Yashirin tashrif buyuruvchilar yordamida olib borilgan tadqiqotlar sizning muassasangiz tashrif buyuruvchilar va daromadlarni yo'qotadigan omillarni baholash imkoniyatini beradi.
Biz salonning sifatini baholaymiz va bir qator mezonlar bo'yicha sharhlar beramiz:
• Usta qancha vaqt kutishi kerak
• Idishni tozaligi
• Xodimlar forma kiyishadimi, ular qanchalik toza va chiroyli ko'rinishga ega
• Xodimlarning xayrixohligi va muloyimligi
• Tashrif buyuruvchilarning ehtiyojlarini aniqlash, qo'shimcha xizmatlar bilan tanishish
• Umumiy xizmat tajribasi, xizmatni yaxshilash bo'yicha maslahatlar
Maxfiy mehmon sizni qiziqtirgan barcha savollarga javob beradi. Bunday mutaxassis sizga imkon beradi:
Bunday tekshiruvning o'ziga xos xususiyati shundaki, muassasa ishi go'zallik sohasidagi mutaxassis tomonidan emas, balki o'rtacha tashrif buyuruvchi-muassasa xizmatlarining haqiqiy iste'molchisi nuqtai nazaridan tahlil qilinadi.
Maxfiy xaridor-bu o'z xatti-harakatlarida oddiy mehmonning portretiga mos keladigan mutaxassis. Tekshiruvning bir qismi sifatida u salon tomonidan taqdim etilayotgan xizmatlardan biridan foydalanib, muassasa faoliyati to'g'risida ma'lumotni anonim ravishda to'playdi, xodimlarning mijozlar bilan qanday munosabatda bo'lishini tushunadi.
Tadqiqot samaradorligi va natijalarning ob'ektivligi maxfiy tashrif buyuruvchini tanlashning to'g'riligiga bog'liq. Bizning agentligimiz maxfiy agentlarni topishga mas'uliyat bilan yondashadi.
Bizda doimiy ravishda yangilanib turadigan maxfiy mijozlarning keng bazasi mavjud. Barcha mutaxassislar tekshirishni boshlashdan oldin loyihaning xususiyatlarini o'rganadilar. Kompaniyamiz menejeri doimiy ravishda maxfiy agentlarni muvofiqlashtiradi va ular bilan mumkin bo'lgan masalalarni muhokama qilish uchun aloqada bo'ladi.
Daromadni oshirish
Korxonaning mijozlarga yo'naltirish darajasini tahlil qilish
Yangi va doimiy tashrif buyuruvchilar sonining ko'payishi
Xizmatni muntazam nazorat qilish
Raqobatchilar va bozor rahbarlarining ishini tahlil qilish qobiliyati
Narx individual ravishda hisoblanadi va quyidagilarga bog'liq:
Muayyan loyiha uchun so'rovnoma va afsonani tuzamiz
Sinov sinovini tashkil qilish
Onlayn hisobotlarni tayyorlang
Tadqiqotni tashkil etishning xususiyatlari
Bunday tekshiruvlar quyidagi bosqichlarni o'z ichiga oladi:
Barcha mijozlar uchun loyiha onlayn tizimda ishlab chiqilmoqda.
Har bir mijoz uchun shaxsiy kabinetlar yaratiladi.
Hisobot tizimga yuklanadi.
Ijrochilar hisobotlarni onlayn platformaga yuklaydilar. Keyin ular Agentlikning ichki tekshirish bo'limi tomonidan tahlil qilinadi. Tasdiqlangan anketalar mijozga taqdim etiladi.
Barcha anketalar tahlil qilinadi:
Kerakli qo'shimcha materiallarning mavjudligi va maydonlarni to'g'ri to'ldirish
Hisobot hujjatlaridagi audio yozuv va ma'lumotlar o'rtasidagi yozishmalar
Semantik xatolar
Tadqiqotdan so'ng loyiha bo'limi tekshirilayotgan salonda xizmatni yaxshilash bo'yicha tavsiyalar bilan hisobot tayyorlaydi.
Bir martalik tekshiruv mijozlarga joriy kun uchun qanchalik samarali xizmat ko'rsatishini ko'rsatadi.
Muntazam tadqiqotlar xizmatni dinamikada baholashga imkon beradi. Go'zallik sohasidagi raqobatning kuchayishi tufayli biznes egalari bozor sharoitlari va salondagi ishlarning holatini doimiy ravishda kuzatib borishlari kerak.
Yashirin xaridorlarni muntazam ravishda jalb qilish sizga muassasa ishining barcha nuanslarini nazorat qilish, xatolarni o'z vaqtida aniqlash, shuningdek tuzatishlar kiritish va xodimlarni o'qitish imkonini beradi.
Go'zallik saloniga muntazam ravishda Mystery shopper xizmatlari imkoniyat yaratadi:
Savdo o'sishiga erishish
Kompaniyaning mijozlarga yo'naltirilganligini o'rganish
Tashrif buyuruvchilar sonini ko'paytirish
Muassasada xizmatni yaxshilash
Biznesning kuchli va zaif tomonlarini baholang
Motivatsiya uchun
xodimlar
Toshkent va O'zbekistonning boshqa yirik va kichik shaharlaridagi go'zallik salonlarida tadqiqotlar olib borishda katta tajribaga egamiz. Biz har qanday hajmni tekshiramiz.
Biz har bir loyihaga individual yondashamiz. Biz ma'lum bir salon ishining o'ziga xos xususiyatlarini o'rganamiz va keyin tadqiqotning xususiyatlarini aniqlaymiz.

Благодаря услугам секретных агентов владелец бьюти-салона сможет своевременно изучить плюсы и минусы работы заведения, а затем принять меры, связанные с улучшением уровня обслуживания.
Такие исследования позволяют определить, с чем сталкиваются посетители салона, когда за персоналом не следит менеджер, проанализировать работу заведения со стороны обычного посетителя.
Хотя спрос на бьюти-процедуры постоянно растет, многие такие предприятия сталкиваются с уменьшением клиентопотока. Исследования с помощью секретных посетителей дают возможность оценить, из-за каких факторов ваше заведение теряет посетителей и прибыль.
Оценим качество работы салона и предоставим комментарии по ряду критериев:
• Сколько времени приходится ждать мастера
• Чистота в салоне
• Носят ли сотрудники форму, насколько опрятно и презентабельно они выглядят
• Доброжелательность и коммуникабельность персонала
• Выявление потребностей посетителя, ознакомление с дополнительными услугами
• Общие впечатления от сервиса, советы по улучшению обслуживания
Секретный посетитель ответит на все интересующие вас вопросы. Такой специалист позволит:
Особенность такой проверки состоит в том, что работа заведения анализируется не со стороны профессионала в области бьюти-индустрии, а с точки зрения среднестатистического посетителя – фактического потребителя услуг заведения.
Секретный покупатель – это специалист, который по своему поведению соответствует портрету обычного посетителя. В рамках проверки он воспользуется одной из предлагаемых салоном услуг, чтобы анонимно собрать информацию о работе заведения, понять, как персонал обходится с клиентами.
От правильности подбора тайного посетителя зависит эффективность исследования и объективность полученных результатов. Наше агентство ответственно подходит к поиску секретных агентов.
У нас есть обширная база тайных клиентов, которая регулярно обновляется. Все специалисты изучают особенности проекта перед началом проверки. Менеджер нашей компании постоянно координирует секретных агентов и находится с ними на связи для согласования возможных вопросов.
Повышение прибыли
Анализ уровня клиентоориентированности предприятия
Рост количества новых и постоянных посетителей
Регулярный контроль сервиса
Возможность проанализировать работу конкурентов и лидеров рынка
Цена рассчитывается в индивидуальном порядке и зависит от:
Составим анкету и легенду под конкретный проект
Организуем тестовое исследование
Подготовим онлайн-отчетность
Особенности организации исследования
Такие проверки включают следующие стадии:
Для всех клиентов разрабатывается проект в онлайн-системе.
Создаются персональные кабинеты под каждого заказчика.
Загружается отчетность в систему.
Исполнители загружают отчеты на онлайн-платформу. Затем их анализирует внутренний отдел валидации агентства. Прошедшие проверку анкеты стают доступными заказчику.
Все анкеты анализируют на:
Наличие требуемых дополнительных материалов и правильность заполнения полей
Соответствие между аудиозаписью и информацией в отчетной документации
Смысловые ошибки
После исследования проектный отдел готовит отчет с рекомендациями касательно улучшения сервиса в проверяемом салоне.
Разовая проверка покажет, насколько эффективно обслуживают клиентов на текущий день.
Регулярные исследования позволяют оценивать сервис в динамике. Из-за повышенной конкуренции в бьюти-сфере владельцам бизнеса необходимо постоянно следить за конъюнктурой рынка и состоянием дел в салоне.
Систематическое привлечение тайных покупателей позволяет контролировать все нюансы работы заведения, своевременно определять ошибки, а также вносить коррективы и обучать персонал.
Регулярные услуги Mystery shopper в салон красоты дают возможность:
Добиться повышения продаж
Изучить клиентоориентированность фирмы
Увеличить количество посетителей
Улучшить сервис в заведении
Оценить сильные и слабые стороны бизнеса
Мотивация для
сотрудников
Обладаем большим опытом проведения исследований в салонах красоты в Ташкенте и других больших и малых городах Узбекистана. Проводим проверки любого объема.
Индивидуально подходим к каждому проекту. Изучаем специфику работы конкретного салона, а затем определяем особенности проведения исследования.
Досконально изучили особенности проверки «Тайный клиент»:
Результаты исследования передаются заказчику, что подтверждается договором о неразглашении коммерческих сведений.